Loading…

Helposti palloilemaan!

Tule yksin tai kaverin kanssa - me takaamme, että peliseuraa löytyy!
Pikaopas palloiluun

Katso toukokuun & kesän ohjelmat!

Toukokuun ja kesän peliohjelmat ovat suurin piirtein selvillä. Lentiksen tasomäärityksiin voi tulla pieniä muutoksia. 

Toukokuun lopulla testattiin, riittääkö väkeä koripalloon myös kesällä. Kolmen testikerran perusteella ei riitä, ja siksi koris jää kesätauolle ja jatkuu taas elo-syyskuun vaihteessa.

Katso myös kesätarjoukset!

Ohjelma 2.6. asti:

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.30
Sähly
Linnainmaa uusi
17.00-18.00
Salibandy+
Rahola

17.00-18.30
Lentopallo perus + semi ylempi
Hervanta va-keskus, EI 31.5.!
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola

18.00-19.30
Sähly
Linnainmaa uusi

18.30-20.00
Lentis perus + semi alempi+ylempi
Kaukajärven va-talo
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola

18.00-19.30
Lentis perus + semi ylempi
Hervanta va-keskus

18.30-20.00
Pesäpallo
Kalkku
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola

18.30-20.00
Lentopallo perus & semi alempi & pro
Kaukajärvi va-talo, EI 30.5.!
18.00-19.25
Sähly
Linnainmaa uusi, EI 26.5.

18.00-19.30
Jalkapallo
Kaupin tekonurmi, HUOM 19.5. klo 18:45

19.30-21.00
Lentopallo semi
Linnainmaa uusi, VAIN 2.6.!
20.00-21.30
Jalkapallo
Tahmelan tekonurmi
20.00-21.30
Jalkapallo
Tahmelan tekonurmi

20.00-21.30
Lentis semi ylempi
Linnainmaa uusi

Maanantai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Sähly
    Linnainmaa uusi
    18.00 - 19.30
  • Lentis perus + semi alempi+ylempi
    Kaukajärven va-talo
    18.30 - 20.00

Tiistai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Lentis perus + semi ylempi
    Hervanta va-keskus
    18.00 - 19.30
  • Pesäpallo
    Kalkku
    18.30 - 20.00
  • Jalkapallo
    Tahmelan tekonurmi
    20.00 - 21.30

Keskiviikko

  • Sähly
    Linnainmaa uusi
    17.00 - 18.30
  • Jalkapallo
    Tahmelan tekonurmi
    20.00 - 21.30
  • Lentis semi ylempi
    Linnainmaa uusi
    20.00 - 21.30

Torstai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Lentopallo perus & semi alempi & pro
    Kaukajärvi va-talo, EI 30.5.!
    18.30 - 20.00

Perjantai

  • Salibandy+
    Rahola
    17.00 - 18.00
  • Lentopallo perus + semi ylempi
    Hervanta va-keskus, EI 31.5.!
    17.00 - 18.30

Sunnuntai

  • Sähly
    Linnainmaa uusi, EI 26.5.
    18.00 - 19.25
  • Jalkapallo
    Kaupin tekonurmi, HUOM 19.5. klo 18:45
    18.00 - 19.30
  • Lentopallo semi
    Linnainmaa uusi, VAIN 2.6.!
    19.30 - 21.00
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.30
Lentopallo perus + semi ylempi
Hervanta va-keskus, EI 31.5.!
18.30-20.00
Lentis perus + semi alempi+ylempi
Kaukajärven va-talo
18.00-19.30
Lentis perus + semi ylempi
Hervanta va-keskus
18.30-20.00
Lentopallo perus & semi alempi & pro
Kaukajärvi va-talo, EI 30.5.!
19.30-21.00
Lentopallo semi
Linnainmaa uusi, VAIN 2.6.!
20.00-21.30
Lentis semi ylempi
Linnainmaa uusi

Maanantai

  • Lentis perus + semi alempi+ylempi
    Kaukajärven va-talo
    18.30 - 20.00

Tiistai

  • Lentis perus + semi ylempi
    Hervanta va-keskus
    18.00 - 19.30

Keskiviikko

  • Lentis semi ylempi
    Linnainmaa uusi
    20.00 - 21.30

Torstai

  • Lentopallo perus & semi alempi & pro
    Kaukajärvi va-talo, EI 30.5.!
    18.30 - 20.00

Perjantai

  • Lentopallo perus + semi ylempi
    Hervanta va-keskus, EI 31.5.!
    17.00 - 18.30

Sunnuntai

  • Lentopallo semi
    Linnainmaa uusi, VAIN 2.6.!
    19.30 - 21.00
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.30
Sähly
Linnainmaa uusi
17.00-18.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola

18.00-19.30
Sähly
Linnainmaa uusi
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.25
Sähly
Linnainmaa uusi, EI 26.5.

Maanantai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Sähly
    Linnainmaa uusi
    18.00 - 19.30

Tiistai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00

Keskiviikko

  • Sähly
    Linnainmaa uusi
    17.00 - 18.30

Torstai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00

Perjantai

  • Salibandy+
    Rahola
    17.00 - 18.00

Sunnuntai

  • Sähly
    Linnainmaa uusi, EI 26.5.
    18.00 - 19.25
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.00-19.30
Jalkapallo
Kaupin tekonurmi, HUOM 19.5. klo 18:45
20.00-21.30
Jalkapallo
Tahmelan tekonurmi
20.00-21.30
Jalkapallo
Tahmelan tekonurmi

Tiistai

  • Jalkapallo
    Tahmelan tekonurmi
    20.00 - 21.30

Keskiviikko

  • Jalkapallo
    Tahmelan tekonurmi
    20.00 - 21.30

Sunnuntai

  • Jalkapallo
    Kaupin tekonurmi, HUOM 19.5. klo 18:45
    18.00 - 19.30
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.30-20.00
Pesäpallo
Kalkku

Tiistai

  • Pesäpallo
    Kalkku
    18.30 - 20.00

Ohjelma 3.6.-11.8.2019:

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.30
Jalkapallo
Viinikan nurmi

18.00-19.00
Salibandy+
Rahola

18.30-20.00
Ulkolentis 2 kenttää
Kaukajärvi
17.00-18.00
Salibandy+
Rahola

17.00-18.30
Lentopallo perus+semi+pro
Vuores, EI 2.8.
17.00-18.30
Ulkolentis 2 kenttää
Kaukajärvi

18.00-19.30
Jalkapallo
Kaupin tekonurmi

18.00-19.30
Sähly
Linnainmaa uusi, EI 4.8.
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola

18.30-20.00
Ulkolentis 2 kenttää
Kaukajärvi

18.30-20.00
Pesäpallo
Kalkku
18.30-19.55
Sähly
Hervanta va-kesk. , EI 31.7.
20.00-21.30
Lentis perus+semi
Vuores

20.00-21.30
Sähly
Linnainmaa uusi
20.00-21.30
Jalkapallo
Viinikan nurmi
20.00-21.30
Lentis semi alempi & ylempi
Hervanta va-kesk., (huom. 31.7. pelataan Kaukajärvellä klo 18.30!)
20.00-21.30
Sähly
Linnainmaa uusi, EI 1.8.

Maanantai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Lentis perus+semi
    Vuores
    20.00 - 21.30
  • Sähly
    Linnainmaa uusi
    20.00 - 21.30

Tiistai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Ulkolentis 2 kenttää
    Kaukajärvi
    18.30 - 20.00
  • Pesäpallo
    Kalkku
    18.30 - 20.00
  • Jalkapallo
    Viinikan nurmi
    20.00 - 21.30

Keskiviikko

  • Sähly
    Hervanta va-kesk. , EI 31.7.
    18.30 - 19.55
  • Lentis semi alempi & ylempi
    Hervanta va-kesk., (huom. 31.7. pelataan Kaukajärvellä klo 18.30!)
    20.00 - 21.30

Torstai

  • Jalkapallo
    Viinikan nurmi
    17.00 - 18.30
  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Ulkolentis 2 kenttää
    Kaukajärvi
    18.30 - 20.00
  • Sähly
    Linnainmaa uusi, EI 1.8.
    20.00 - 21.30

Perjantai

  • Salibandy+
    Rahola
    17.00 - 18.00
  • Lentopallo perus+semi+pro
    Vuores, EI 2.8.
    17.00 - 18.30

Sunnuntai

  • Ulkolentis 2 kenttää
    Kaukajärvi
    17.00 - 18.30
  • Jalkapallo
    Kaupin tekonurmi
    18.00 - 19.30
  • Sähly
    Linnainmaa uusi, EI 4.8.
    18.00 - 19.30
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.30
Jalkapallo
Viinikan nurmi
18.00-19.30
Jalkapallo
Kaupin tekonurmi
20.00-21.30
Jalkapallo
Viinikan nurmi

Tiistai

  • Jalkapallo
    Viinikan nurmi
    20.00 - 21.30

Torstai

  • Jalkapallo
    Viinikan nurmi
    17.00 - 18.30

Sunnuntai

  • Jalkapallo
    Kaupin tekonurmi
    18.00 - 19.30
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola
18.30-19.55
Sähly
Hervanta va-kesk. , EI 31.7.
18.00-19.00
Salibandy+
Rahola
18.00-19.30
Sähly
Linnainmaa uusi, EI 4.8.
20.00-21.30
Sähly
Linnainmaa uusi
20.00-21.30
Sähly
Linnainmaa uusi, EI 1.8.

Maanantai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Sähly
    Linnainmaa uusi
    20.00 - 21.30

Tiistai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00

Keskiviikko

  • Sähly
    Hervanta va-kesk. , EI 31.7.
    18.30 - 19.55

Torstai

  • Salibandy+
    Rahola
    18.00 - 19.00
  • Sähly
    Linnainmaa uusi, EI 1.8.
    20.00 - 21.30

Perjantai

  • Salibandy+
    Rahola
    17.00 - 18.00

Sunnuntai

  • Sähly
    Linnainmaa uusi, EI 4.8.
    18.00 - 19.30
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00-18.30
Lentopallo perus+semi+pro
Vuores, EI 2.8.
17.00-18.30
Ulkolentis 2 kenttää
Kaukajärvi
18.30-20.00
Ulkolentis 2 kenttää
Kaukajärvi
18.30-20.00
Ulkolentis 2 kenttää
Kaukajärvi
20.00-21.30
Lentis perus+semi
Vuores
20.00-21.30
Lentis semi alempi & ylempi
Hervanta va-kesk., (huom. 31.7. pelataan Kaukajärvellä klo 18.30!)

Maanantai

  • Lentis perus+semi
    Vuores
    20.00 - 21.30

Tiistai

  • Ulkolentis 2 kenttää
    Kaukajärvi
    18.30 - 20.00

Keskiviikko

  • Lentis semi alempi & ylempi
    Hervanta va-kesk., (huom. 31.7. pelataan Kaukajärvellä klo 18.30!)
    20.00 - 21.30

Torstai

  • Ulkolentis 2 kenttää
    Kaukajärvi
    18.30 - 20.00

Perjantai

  • Lentopallo perus+semi+pro
    Vuores, EI 2.8.
    17.00 - 18.30

Sunnuntai

  • Ulkolentis 2 kenttää
    Kaukajärvi
    17.00 - 18.30
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.30-20.00
Pesäpallo
Kalkku

Tiistai

  • Pesäpallo
    Kalkku
    18.30 - 20.00

Vastaa